Ženšeň, alebo všehoj ázijský je rastlina, o ktorej sú najmä ľudia v jeho domovine presvedčení, že je doslova a do písmena všemohúca. Pripisujú jej priam magické schopnosti. Pravda je však taká, že dodnes nebolo vedecky dokázané, že všehoj oplýva nejakými nadprirodzenými schopnosťami, čo sa vplyvu na zdravie týka. Jednoznačne ho môžeme zaradiť medzi liečivé rastliny, no s úplne normálnymi vlastnosťami. Odporúča sa napríklad diabetikom, alebo ľuďom, ktorí sú vystavovaní nadmernému stresu. V neposlednom rade je všehoj ázijský taktiež dekoratívna. Takže ak si ju vysadíte na záhrade, okrem liečivky, získate aj veľmi peknú ťahavú rastlinu.
Všehoj môžete pestovať zo semien, alebo z koreňa.K nemu sa však v našich podmienkach dostanete asi len ťažko, takže si zožeňte semienka a pusťte sa do toho. Vo svojej domovine, táto rastlina prirodzene rastie v lesoch. Preto obľubuje skôr tienisté miesto a zeminu bohatú na živiny. Okrem toho ocení aj dostatok vlahy. Vysať ju môžete na jeseň, alebo skoro na jar. prvý spomínaný spôsob je však lepší, pretože semienka prezimujú v zemi a začnú vyrastať až vtedy, keď im to dovolí počasie.
Je dobré ak všehoju doprajete oporu, po ktorej sa bude môcť šplhať, respektíve sa o ňu oprieť. Dorastá do výšky tridsiatich až šesťdesiatich centimetrov. Všetky nadzemné časti tejto krásnej trvalky na jeseň zoschnú. V zemi prezimuje koreň, ktorý opäť na jar začne vypúšťať mladé výhonky.
O korene tejto rastliny sa nemusíte vôbec obávať. Prirodzene totiž rastie v provinciách na severovýchode Číny, vo východnom Rusku, alebo v horách severnej Kórei. Preto je zvyknutý na pomerne chladné počasie.
Ak by ste chceli všehoj pestovať kvôli koreňom, museli by ste si na nich počkať poriadne dlho. Podobné liečivé účinky, však majú aj jeho listy, ktoré môžete sušiť a použiť na prípravu čaju.